Послаблення інфляції після того, як ІСЦ США в лютому впав до прогнозованих 2,8%, що є нижчим за прогнозовані 2,8
Інфляція в Сполучених Штатах сповільнилася більше, ніж очікувалося в лютому, що посилює аргументи на користь того, що Федеральний резерв почне знижувати процентні ставки пізніше цього року. Нижчі, ніж очікувалося, темпи зростання цін зменшили занепокоєння щодо того, що інфляція вперто перевищує цільовий показник ФРС у 2%, що призвело до відновлення оптимізму як на традиційних, так і на криптовалютних ринках.
За даними Бюро статистики праці, індекс споживчих цін (ІСЦ) у лютому зріс на 0,2%. Це нижче прогнозованого зростання на 0,3% і значно нижче січневого зростання на 0,5%. У річному вимірі базовий ІСЦ зріс на 2,8%, що трохи нижче прогнозу 2,9% та нижче січневого показника 3,0%.
Базовий ІСЦ, який не враховує волатильні ціни на продукти харчування та енергоносії, також сповільнився. За місяць він зріс на 0,2%, що нижче за очікування на рівні 0,3% та нижче за січневе зростання на 0,4%. У річному вимірі базова інфляція становила 3,1% порівняно з січневими 3,3% та нижче очікуваних 3,2%.
Реакція біткоїна та фондового ринку
Після публікації інфляційних даних курс біткойна (BTC) зріс більш ніж на 1%, піднявшись до $84 100, оскільки інвестори позитивно відреагували на можливість зниження відсоткових ставок. Ф'ючерси на індекс Nasdaq 100 також продовжили зростання, збільшившись на 1,5%. Натомість облігації, долар США та золото залишилися відносно незмінними, що свідчить про те, що інвестори зосередилися на акціях та криптовалютах.
Останніми тижнями фінансові ринки зазнали підвищеної волатильності, а криптовалюти та акції зазнали труднощів на тлі побоювань щодо уповільнення економічного зростання, спричиненого тарифною політикою та постійним інфляційним тиском. За останній місяць S&P 500 впав приблизно на 10%, а біткоїн ненадовго знизився на 30% від свого історичного максимуму в $109 000, якого він досяг безпосередньо перед інавгурацією президента Трампа 20 січня.
До виходу звіту по індексу споживчих цін трейдери оцінювали ймовірність зниження ставки ФРС у травні на рівні 40%, а ймовірність принаймні одного зниження ставки до червня – 85%. Тепер, коли інфляція сповільнилась, очікується, що Федеральний резерв може перейти до більш м'якої монетарної політики раніше, ніж пізніше.
Звіт по індексу цін виробників (ІЦВ) у четвер дасть подальше розуміння інфляційних тенденцій і того, чи залишаються плани ФРС щодо зниження ставок в силі. Якщо ціни виробників також продемонструють уповільнення, це може посилити аргументацію на користь зниження процентних ставок ФРС в найближчі місяці, що надасть додаткове полегшення фінансовим ринкам.
Оскільки інфляційний тиск послаблюється, а очікування зниження ставок зростають, інвестори будуть уважно стежити за майбутніми економічними звітами та заявами ФРС, щоб оцінити, як монетарна політика може розвиватися протягом весни та підвести підсумки.