Таємні інвестиції прем’єр-міністра Чорногорії в Terraform Labs До Квона
Майже через тиждень після того, як Terraform Labs досягла угоди з Комісією з цінних паперів і бірж США (SEC), нові подробиці з квітневого судового документа розпалили ще одну суперечку навколо невдалого криптопроєкту.
SEC викрила чорногорського прем'єр-міністра як раннього інвестора Terra
У повідомленні чорногорського ЗМІ Vijesti стало відомо, що прем'єр-міністр Мілойко Спаїч, який вступив на посаду в жовтні 2023 року, в квітні 2018 року інвестував 75 000 доларів в сінгапурську компанію Terraform Labs. Ці інвестиції були використані для придбання 750 000 токенів Terra (LUNA).
Згідно зі звітом, Спаїч був одним з перших інвесторів, зробивши свою інвестицію за кілька днів до офіційної реєстрації Terraform Labs в Сінгапурі 23 квітня 2018 року.
Про це стало відомо з судових документів, поданих SEC. До того, як ці документи були оприлюднені, прем'єр-міністр Чорногорії стверджував, що він ніколи особисто не інвестував у Terraform Labs.
Натомість він стверджував, що інвестиції зробила сінгапурська фірма Das Capital SG, на яку він працював з 2017 по 2020 рік. Однак у судових документах SEC Спаїч вказаний як один з перших інвесторів, і на його ім'я підписаний контракт від 17 квітня 2018 року.
Крах Terraform Labs на 40 мільярдів доларів
Terraform Labs створила криптотокени LUNA і TerraUSD (UST), які свого часу досягли ринкової капіталізації в 2 мільярди доларів. Однак крах токенів у травні 2022 року стер з крипторинку майже 40 мільярдів доларів. Цей крах не лише зруйнував криптоекосистему, але й призвів до падіння кількох крипто-хедж-фондів, які використовували ці токени як заставу.
У квітні 2024 року суд присяжних визнав Terraform Labs та її співзасновника До Квона винними в обмані інвесторів у цивільній справі, порушеній SEC. Квон був заарештований у березні 2023 року міжнародними правоохоронними органами після того, як кілька місяців переховувався від правосуддя.
Поява нових документів, що підтверджують прямий інвестиційний контракт між Спаїчем і Terraform Labs, може створити значні проблеми для прем'єр-міністра. Раніше він не розкривав свою особисту фінансову участь у проекті, що викликає питання щодо його прозорості та потенційного конфлікту інтересів.
Ці висновки, ймовірно, викличуть подальшу перевірку і дебати як в Чорногорії, так і в ширшій криптовалютній спільноті. Коли з'явиться більше інформації, наслідки для політичної кар'єри Спаїча і поточних розслідувань щодо Terraform Labs можуть стати більш серйозними.