ВВП Сальвадору зросте в 10 разів до 2029 року завдяки біткоїну та штучному інтелекту – Кеті Вуд

За словами генерального директора ARK Invest Кеті Вуд, економіка Сальвадору може зрости в десять разів протягом наступних п'яти років, якщо країна продовжить впроваджувати біткойн і штучний інтелект (ШІ) під керівництвом президента Наїба Букеле.

«Рішучість президента Букеле перетворити Сальвадор на оазис для спільнот біткоїна і ШІ – двох найбільших економічних і технологічних революцій в історії – є причиною того, що я вважаю, що його реальний ВВП може зрости в 10 разів протягом наступних п'яти років», – сказала Вуд в своєму пості від 28 травня після зустрічі з Букеле.

Зустріч Вуда і Букеле була присвячена інтеграції біткоїна на ринки капіталу, розвитку штучного інтелекту та податковій політиці.

Макс Кайзер, радник Букеле з питань біткоїна, сказав, що Вуд детально розповів, як Сальвадор може збільшити свій ВВП до 300 мільярдів доларів до 2029 року. На заході також були присутні прихильниця біткоїна Стейсі Хербет, американський економіст Артур Лаффер та науковий співробітник ARK Invest Марк Сіл.

За даними Світового банку, у 2022 році ВВП Сальвадору становив $32,4 млрд, що на понад 30% більше, ніж з моменту вступу Букеле на посаду президента в червні 2019 року. Досягнення 300 мільярдів доларів США вирівняє ВВП Сальвадору з такими країнами, як Румунія, Чехія та Чилі.

З початку президентства Букеле Сальвадор зробив біткойн законним платіжним засобом, скасував податки на технологічні інновації та ліквідував податок на прибуток для іноземних інвестицій і грошових переказів. У квітні 2024 року компанія Google розширила свою діяльність в Сальвадорі, уклавши стратегічне партнерство вартістю 500 мільйонів доларів.

У скарбниці Сальвадору зберігається 5 764 біткоїни на суму 396,2 мільйона доларів, що на 58,6% перевищує середню ціну купівлі. Однак прийняття біткоїна місцевим населенням стикається з проблемами.

За словами Джеймі Робінсона, директора зі стратегії The Bitcoin Hardware Store, прогрес гальмує переважно технічно неграмотне населення, відсутність контролю з боку продавців та проблеми із запуском гаманця Chivo Wallet в Сальвадорі у 2021 році.

Згідно з січневим опитуванням Центральноамериканського університету імені Хосе Сімеона Каньяса, у 2023 році лише 12% місцевого населення хоча б раз використовували біткоїн для покупок, що менше, ніж у 2022 році.

Робінсон зазначив, що зростання ціни біткоїна на початку 2023 року спричинило нову хвилю переходу на нього торговців, на чолі з такими компаніями, як Walmart, Starbucks і Domino's.

Яна - авторка, яка спеціалізується на останніх криптовалютних трендах та новинах. Вона постійно ділиться свіжою, корисною та цікавою інформацією. Її матеріали відрізняються зрозумілістю та доступністю. Яна спрощує складні криптовалютні теми, роблячи їх доступними для всіх через свої статті, пости в блозі та розсилки.